11 / 2019
Робота знайде Вас сама. Вам необхідно всього лише скласти ідеальне резюме. Багато міжнародних компаній використовують англійську мову, як корпоративну. Якщо Ви бажаєте працювати в топовій компанії, Вам знадобиться вміння складати резюме англійською мовою. Не дуже просто написати його рідною мовою, а зробити це англійською здається й зовсім нездійсненним завданням. Прочитавши цю статтю, Ви побачите зразок резюме англійською (a CV model in English) та отримаєте навички для складання резюме, яке виділятиметься серед інших та допоможе Вам отримати бажану посаду.
Ви вже, напевно, переглянули безліч шаблонів резюме англійською мовою, але Вам все ще здається, що Ви пропускаєте щось важливе?
Спершу, розберімось у чому різниця між Resume та CV?
Основна відмінність полягає в об’ємі. У CV Ви вказуєте усі свої публікації, особисті та професійні досягнення, важливі для вакансії, що цікавить Вас, та описуєте деталі Ваших обов’язків на попередньому місці роботи. Об’єм CV може доходити до 10 сторінок. Resume має на увазі сфокусований перелік навичок, необхідних для отримання певної посади. Тобто, Ви обираєте зі свого CV найбільш важливі частини, які вигідно Вас освітлюють, для отримання тієї або іншої посади. Звичайно цей опис Вашого недавнього досвіду роботи на 1-2 сторінки. Чим коротше Resume, тим краще.
Writing a CV in English: Які бувають види резюме?
- Хронологічне резюме. Цей вид резюме дозволяє розписати свої навички та досягнення в хронологічному порядку, починаючи з недавніх. Ви можете використати цей вид резюме, якщо бажаєте зробити акцент на тому, як швидко Ви розвивались та досягли успіху в певній сфері. Також це гарна можливість показати, що Ви були довго працевлаштовані на попередньому місці роботи.
- Резюме, засноване на навичках. Цей вид резюме дозволяє претендентові зробити акцент на особисті якості та навички, ніж на історію працевлаштування та освіту. Вказуючи свої навички, Ви можете розписати, де і яким чином Ви використовуєте та розвиваєте їх. Цей вид резюме підходить для тих, хто має великий досвід роботи у різних компаніях та галузях.
Make a best CV in English: Поради для складання успішного резюме англійською
- Поставте собі базове питання, що працедавець бажає побачити в резюме потенційного співробітника? Саме по собі резюме не гарантує Вам роботу, а є сходинкою до можливості потрапити на співбесіду. Претенденти часто роблять помилку, намагаючись вписати у бланк резюме усі свої заслуги та досягнення. Працедавці ж часто швидко переглядають анкети, тому кращим варіантом буде розставити пріоритети та виділити головні факти.
- У резюме не місце помилкам. Це перше, що впадає у вічі й підвищує шанси на відсіювання. Ви повинні уважно перевірити текст резюме кілька разів, щоб переконатись в його ідеальності. Також Ви можете звернутись по допомогу в перевірці до іншої людини, яка зможе подивитись на Вашу роботу з іншого боку.
- На що в першу чергу звертає увагу працедавець? Основні навички та досвід, відмінні риси характеру. У цих пунктах резюме важливо коротко вказати цікаві факти, які підштовхнуть працедавця запросити на співбесіду саме Вас.
- Приділіть особливу увагу оформленню резюме. Щоб зробити його читабельним та доступним для розуміння, дотримуйтесь певної структури. Не варто використовувати яскраві кольори та незвичайні шрифти для оформлення резюме, але Ви можете виділити підзаголовки розділів. Усе геніальне придумане до нас, тому вивчите вже наявні CV samples in English, щоб Вам було від чого відштовхуватись.
Якою має бути структура резюме європейського формату англійською мовою?
Ваше резюме має бути складене так, щоб притягнути увагу до найбільш важливих пунктів та освітити Ваші сильні сторони, навіть якщо у Вас середній рівень англійської, й Ви складаєте це резюме зі словником. Будь-який базовий CV template in English припускає наявність наступних пунктів:
- Name and Contact Details. Ваші персональні дані та контактна інформація мають бути розташовані в самому верху сторінки. Таким чином, працедавець відразу ж зможе побачити, як з Вами зв’язатися. Крім свого імені, слід вказати місце розташування, контактний номер телефону та адресу електронної пошти. Немає потреби писати свою домашню адресу, дату народження, сімейний стан або прикріплювати фотографію, якщо тільки працедавець сам не просить цю інформацію.
- Professional Profile. Це короткий вступний абзац, в якому говориться про Ваш досвід та цілі, щоб притягнути увагу працедавця. Ця загальна інформація про Ваші знання та вміння повинна зацікавити того, хто читатиме Ваше резюме. Опишіть свій досвід співпраці з різними компаніями та який вклад, як фахівець Ви внесли в їх розвиток. Уникайте використання таких фраз-кліше, як “hard working team player”.
- Core Skills. Ваші основні навички, зазвичай представлені у вигляді списку, які демонструють, що Ви можете запропонувати, як кандидат на цю посаду. У цьому пункті Ви можете вказати знання мов, IT-навички, особливі знання в деяких областях і так далі.
- Career Summary. Ваш досвід роботи у зворотному хронологічному порядку (починаючи з останнього місця роботи). У цьому пункті слід вказати, яким чином Ви змогли застосувати свої навички в процесі роботи. Приділяйте більше уваги опису своїх останніх обов’язків, оскільки працедавець зацікавлений у Вашій здатності застосовувати певні навички нині. Якщо у Вас немає досвіду роботи в офіційних установах, Ви можете вказати волонтерську діяльність, проходження практики від навчального закладу, підробітку або будь-який інший приклад, коли Ви застосовували свої навички для співпраці з компанією або організацією. Вкажіть свої обов’язки та досягнення на попередній посаді, які позитивно вплинули на імідж компанії та зробили внесок у її розвиток. Спирайтесь на факти та цифри, це надасть значущості Вашим словам.
- Education and Qualifications. Освіта вказується в нижній частині резюме. Якщо у Вас досить досвіду роботи, Вам буде досить вказати основну освіту. Але якщо Ви новачок, Вам варто також згадати про проходження додаткових курсів та тренінгів в цьому пункті резюме. Цей пункт також особливо важливий для претендентів, які не працювали за фахом. Якщо за освітою Ви програміст та подаєте заявку в IT компанію на посаду системного адміністратора, з досвідом роботи менеджером з продажу, Вам необхідно заручитися підтримкою свого диплому й сертифікатів про підвищення кваліфікації, щоб переконати працедавця у своїй компетенції.
- Hobbies and Interests. Цей пункт резюме не є обов’язковим. Тут Ви можете за бажанням вказати свої хобі та інтереси, якщо це важливо і може посприяти отриманню цієї посади.
How to write a strong CV in English?
Цей пункт однаково важливий для всіх: повсякденна розмовна англійська не передасть необхідний настрій в тексті резюме. Для того, щоб справити враження на працедавця, використайте у своєму резюме так звані “сильні дієслова”. Їх може застосувати кандидат на будь-яку посаду: teacher, engineer, secretary, accountant, computer programmer, sales manager etc.
Замість дієслова “To do” використайте:
- To implement – виконувати, здійснювати
- To handle – справлятись
- To execute – здійснювати, реалізовувати
- To carry out – виконувати, здійснювати
- To process – обробляти, оформляти
- To initiate – приступати, починати
- To facilitate – сприяти, полегшувати
- To conduct – керувати
Замість дієслова “To make” використайте:
- To develop – розвивати, удосконалювати
- To design – проектувати
- To produce – робити, випускати
- To devise – розробляти
- To formulate – сформулювати
- To establish – засновувати
- To create – створювати
- To foster – заохочувати, спонукати
Інші “сильні дієслова”:
- To assist – допомагати, сприяти
- To provide – забезпечувати
- To manage – керувати
- To direct – керувати
- To oversee – спостерігати, стежити
- To analyze – аналізувати, досліджувати
- To measure – оцінювати, визначати
- To arrange – класифікувати, систематизувати
- To collaborate – співпрацювати
- To highlight – підкреслювати, виділяти
- To increase – збільшувати, посилювати
- To improve – покращувати, удосконалювати
- To accomplish – виконувати, завершувати
- To operate – працювати, діяти
Недостатньо просто перекласти резюме з української на англійську за допомогою перекладача. Для грамотного складання резюме Вам знадобиться знання ділової англійської мови. Сучасні компанії та організації пред’являють високі вимоги до претендентів. Тому резюме складене англійською мовою в європейському форматі значно збільшує Ваші шанси отримати запрошення на співбесіду. Знання ділової технічної англійської також стане в пригоді Вам для написання супровідного листа до резюме, в якому Ви представляєте себе, пояснюєте, чому Ви подаєте заявку на отримання цієї посади та чому саме Ви є ідеальним кандидатом.