Англійська для тестувальників | Курс англійська для QA фахівців в Києві, Харкові, Україні

Англійська Для Тестувальників: Бонус Або Потреба?

19

12 / 2019

5601

Категорії: English for IT, English language, Interesting to know, Наші семінари, Поради від BEA

Останні роки сфера IT продовжує притягати людей високими заробітними платами й можливістю працювати віддалено. Робота QA фахівцем – перший крок у світ IT-індустрії, проте потрапити до нього стає все складніше, а вимог до кандидата висувається все більше. Що ж необхідно, щоб стати тестувальником? Безумовно, Ви повинні мати гарні профільні знання. Проте чи буде цього достатньо, щоб отримати роботу у престижній компанії та чи можливо отримати якісну освіту в IT без знань англійської?

Чи потрібна англійська мова QA фахівцеві та чому “так”?

Звичайно, без англійської в IT Вам не обійтися. Основна мова комунікації, а також мова програмування – англійська, знання якої Вам знадобляться для розуміння специфічної термінології, роботи з англомовними інтерфейсами, читання профільної літератури, а також роботи з клієнтами. Не будемо забувати, що більша частина програмного забезпечення виходить та супроводжується документацією англійською, а новини про новинки й тенденції насамперед з’являються в англомовних джерелах. Якщо ж Ви станете вільним користувачем, то зможете брати замовлення на тестування не лише україномовних сайтів, але й англомовних. Це значно розширить Ваші можливості та збільшить кількість потенційних клієнтів, а портфоліо поповниться міжнародними кейсами. Ви, звичайно, можете обмежитись вивченням короткого списку слів, але у цьому випадку Вам буде складно досягти успіху у професії. Тому, якщо Ви замислюєтесь про роботу у сфері тестування або вже проходите навчання – не відкладайте вивчення англійської. Мрієте потрапити в Google або Facebook – дійте вже зараз! Але навіть якщо робота на один з компаній-гігантів не входить у Ваші плани, розслаблятись також не варто. У 8/10 оголошень про вакансію QA фахівця в Україні Ви знайдете вимогу – володіння англійською (письмовою та усною), як мінімум на рівні Pre-Intermediate – Intermediate. А деякі навіть жадають Advanced.

Як освоїти технічну англійську для тестувальників і з чого розпочати?

Якщо у Вас вже є якісь знання, то передусім рекомендуємо спочатку визначити Ваш рівень. По-перше, знання рівня згодиться  у процесі вибору курсів, а по-друге, Ви розумітимете скільки необхідно вивчити, щоб досягти потрібного у сфері Pre-Intermediate або Intermediate рівня. English Performance Evaluation – тестування рівня володіння англійською від Business English Academy, яке Ви можете пройти вже зараз та отримати необхідну об’єктивну оцінку, а також скласти уявлення про свої можливості (враховуватись будуть усі види навичок: Listening, Reading, Writing та Speaking). Тест проводиться онлайн, ведеться професійним викладачем, а разом з результатами тестування Ви отримаєте рекомендації по усуненню помилок для подальшого ефективного навчання. Після Ви вже можете приймати рішення яким чином будете отримати або покращувати свої знання: самостійно або на курсах.

Нижче Ви знайдете список учбової літератури для самостійного навчання:

 1. English for Information Technology підходить для початківців, щоб розібратись з базовою лексикою та граматикою.
 2. Career path Software Engineering – серія з 3 книг різного рівня складності для вивчення спеціалізованої лексики, а також розвитку навичок спілкування.
 3. Oxford English for Information Technology – підручник та аудіо для учнів з середнім рівнем англійської. У кінці підручника дається об’ємний словник профільних термінів та абревіатур.
 4. Professional English in Use ICT – посібник для учнів з рівнем від Intermediate
 5. Check Your English Vocabulary for Computers and IT – лексичний посібник з малюнками, а також вправами й тестами в кожному розділі.

Для вивчення спеціалізованої лексики можна використати технічні онлайн словники:

 • computerlanguage.com
 • techterms.com
 • computerhope.com

Для поповнення словникового запасу читаємо профільну літературу: книги, статті у журналах/блогах, слухаємо аудіо та дивимось відео. Іншими словами, вчимо лексику з живого контексту. Нижче Ви знайдете перелік профільних онлайн джерел англійською для тестувальників та інших IT- фахівців:

 • improgrammer.net
 • blog.codinghorror.com
 • drdobbs.com/testing
 • smashinmagazine.com
 • computing.co.uk
 • pcmag.com
 • computingreviews.com
 • sdtimes.com

Слухати підкасти можна на se-radio.net.

Курси англійської для QA фахівців: як обрати й куди піти

Отже, Ви визначили свій рівень англійської, спробували навчатись самостійно і зрозуміли, що процес йде повільно, незрозуміло, і взагалі Ви не так дисципліновані, як здавалось. У цьому випадку варто розглянути варіант вивчення англійської для тестувальників індивідуально або у групі. На цей момент в Україні BEA – провідний центр корпоративного навчання англійської. Business English Academy перевірена школа з викладачами високого рівня та гарними відгуками від учнів. У BEA Ви можете пройти корпоративне навчання курсу English for IT у групі, у Вашому офісі в Києві, Харкові та інших містах України. Або обрати варіант індивідуального навчання онлайн в Skype. Головне – обрати фахівця, якому Ви довірятимете, регулярно займатись, не забувати пропрацьовувати знання, поповнювати словниковий запас та підвищувати кваліфікації шляхом використання англомовних джерел інформації та спілкування з носіями. І результат не змусить себе чекати!

Крім того, наша школа Business English Academy пропонує всім, хто бажає пройти безкоштовні міні онлайн курси англійської за наступними темами:

Читайте також:
QA Test Documentation In English

Читайте також:
The Art of QA Demo in English

Читайте також:
QA Conflict situations in Email

ТОП-слів для тестувальників: технічної англійської і термінологія

Якщо Ваша кар’єра у сфері IT тільки починається, то пропонуємо насамперед опанувати мінімальний словниковий запас тестувальника:

update – оновити, удосконалити

insert – вставити

delete – видалити

enter – ввести, увійти

fix – виправити

report an issue – докладати про проблему

launch an app/game – запустити додаток/гру

test case – тест-кейс

check-up – перевірка

description – опис, характеристики

valid/invalid data – достовірні/недостовірні дані

log file – балка-файл, журнал

web page – веб-сторінка

check list – чек-лист

bug report – звіт про помилки

fault diagnosis – діагностика помилок

home page – головна сторінка

tab – вкладка

user – користувач

website – сайт

navigation menu – навігаційне меню

page – сторінка

link – посилання

error – помилка

application crash – збій додатка

favicon – значок веб-сайту

pop-up/drop-down menu – спливаюче/випадне меню

header – шапка сайту

error message – повідомлення про помилку

well-designed – добре продуманий

easy-to-use/navigate – простий у використанні/навігації

reliable – надійний

debugger – відладчик

Також, варто вивчити позначення часто використовуваних абревіатур, які використовуються IT фахівцями у рамках технічної англійської:

SQL /Structured Query Language/ – декларативна мова програмування і структурованих запитів

HTML /HyperText Markup Language/ – стандартизована мова розмітки документів

FTP /File Transfer Protocol/ – протокол передачі файлів мережею

WLAN /Wireless Local Area Network/ – безпровідна локальна мережа

WWW /World Wide Web/ – всесвітня павутина

IP /Internet Protocol/ – “міжмережевий протокол”

WPI /Wi-Fi Protected Access/ – захищений доступ по Wi-Fi

HTTP /Hyper Text Transport Protocol/ – протокол передачі даних у мережі Інтернет

AI /Artificial Intellect/ – штучний інтелект

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest