Хто У Європі Знає Англійську Гірше, Ніж Українці? | BeEnglish

Хто У Європі Знає Англійську Гірше, Ніж Українці?

27

08 / 2018

6429

Категорії: English language, Interesting to know, Ринок освіти

Вже не секрет, що європейці займають перше місце у світі по рівню володіння англійською мовою. Це не дивно: велика частина держав цього регіону – багатонаціональні, а щоб заповнити потребу в комунікації, людям потрібно розмовляти однією мовою. Друга причина – міжнародні компанії, які вимагають від своїх співробітників знання англійської мови для співпраці з іншими великими світовими корпораціями.

Читайте також:
Can you speak IT? Yes, you can!

Рекордсменами серед країн Європи по вивченню та використанню англійської мови (рівень населення, що володіє їм, – від 65% до 72%) є:

 1. Нідерланди – 71,4%
 2. Швеція – 70,4%
 3. Данія – 69,9%
 4. Норвегія – 67,7%
 5. Фінляндія – 65,8%
 6. Люксембург – 64,5%

English proficiency in Europe

Ці країни мають ряд загальних характеристик, які показують, чому їх рівень володіння англійською мовою такий високий:

 • Англійська – обов’язкова для всіх, її починають вивчати ще у початковій школі.
 • Основний напрям заняття – “communication skills”, а не довге та нудне вивчення граматики.
 • Жителі північної частини Європи знаходяться в оточенні англійської 24/7: вони багато подорожують і в їх рідні країни приїжджає багато іноземних туристів, з якими треба якось спілкуватись.

Читайте також:
Начни Смеяться Над Английским И Американским Юмором

Але не в усіх розвинених європейських країнах справи йдуть добре. У Німеччині, наприклад, немає можливості практикувати навички спілкування, через віддаленість від англомовних країн (хоча німці приділяють велику увагу вивченню цієї мови й 62,3% населення з нею знайомі). Бельгійці (61,5%) вважають, що роль англійської мови в їх суспільстві не така важлива, як німецької або французької.

Найнижчі показники серед європейських країн:

 1. Болгарія – 57,3%
 2. Греція – 57,1%
 3. Литва – 57%
 4. Іспанія – 56%
 5. Франція – 54,3%
 6. Італія – 54,1%

Відсутність постійного контакту з англійською мовою є головною перешкодою у населення цих країн (особливо у старшого покоління) на шляху до його вивчення. Така проблема легко вирішується шляхом введення спеціальних курсів для усіх вікових груп.

Читайте також:
English vs English or Watch Your Language

Також, варто зазначити й гендерний розрив. Жінки у Європі перевершують чоловіків в знанні англійської мови, але ці показники постійно змінюються. У 2017 році співвідношення виглядало так:

 • Жінки – 56,7% населення Європи
 • Чоловіки – 55,1% населення Європи

Давайте ж розглянемо ситуацію в Україні (50,9%). Показники не найкращі, і однією з причин, що впливають на них, є віддаленість країни від Євросоюзу. За даними численних досліджень, в нашій державі найбільше в робочих цілях, англійську мову використовують в IT сфері (фахівці початкового рівня віком від 18 до 25 років). Статистика 2017 року показала, що тільки 40% українців знають англійську і тільки 10% з них, володіють нею вільно.

Але все-таки є способи, які допоможуть людям опанувати англійську. Хоч і не існує єдиного проекту, який допоможе відразу жителям усіх країн вивчити мову. Наприклад, корпоративне вивчення англійської мови або просто курси бізнес англійської для людей будь-якого віку і будь-якого рівня.

Та все ж, навіщо люди вчать англійську? Не через банальне “ми у цьому світі не одні й повинні розуміти один одного, щоб добудувати Вавілонську вежу”. Просто знання цієї мови – ключ до усіх дверей і гарного майбутнього для усіх, хто знає, як і навіщо її використовувати.

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest