Англійська мова для IT-фахівців - Business English Academy

Навіщо англійська мова потрібна для IT-спеціалістів

15

03 / 2016

2971

Категорії: Ринок освіти

Шалена зацікавленість навколо IT- фери набирає оберти не в останню чергу, через брехливі коментарі кмітливих людей, які обіцяють навчити цієї професії та навіть працевлаштувати. Від малого до старого, від бармена до круп’є, усі намагаються зв’язати свою долю з комп’ютером. Розуміючи, де знаходиться валютний потік, кмітливі рекрутери переходять на стежку найму програмістів, а самі розробники один за іншим йдуть у внутрішню міграцію з держпраці у бодішопи та аутсорсинг, з 1С в Java та JS. Хто за цим стоїть?

Причини айтішної лихоманки лежать на поверхні можливість отримувати високу заробітну плату з прив’язкою до долара, можливість податись в еміграцію та перспективи працювати віддалено корисні навички, коли у твоїй країні відбувається гібридна війна, курс стрибає, а планувати далі ніж на місяць нічого не можна. У теорії, будучи розробником, можна захиститись від цих бід і цілком гідно виживати, сидячи у будь-якому підвалі, аби був інтернет, броньовані двері та банкомат, який працює.

Проте вже сьогодні дані про кількість вакансій та кількість охочих їх отримати говорять про зворотнє.

Як бачимо, за даними DOU, кількість працівників IT сфери збільшилась практично вдвічі. Але з розмов знайомих HR у них все такі ж труднощі з кадрами, які були й раніше.

Так в чому причина?

А причина дуже проста будучи випускником середньостатистичних курсів з сертифікатом про закінчення курсу PHP/Javа script etc. не означає, що великі компанії відкрили двері та чекають саме на Вас.

Що робити?

На питання “Що робити?” відповідь проста напрацьовуйте навички.

Відвідуйте семінари/вебінари/воркшопи у Вашому місті. Багато компаній проводять їх безкоштовно або за символічну плату у рамках PR-компаній.

Удосконалюйте свою освіту. Щомісячно AIN публікує перелік безкоштовних курсів, що пропонують університети США та Британії (сертифікат про закінчення курсу PHP/Javа script у м. Харків буде виглядати солідніше, якщо він підкріплений сертифікатом від Каліфорнійського університету). Одне “але” усі курси там англійською мовою. Проте, якщо Ви вирішили стати крутим ІТ-шніком для Вас це не є проблемою, адже так?

Не так? Тоді пару слів про роль цієї foreign language.

Зобразимо сферу застосування англійської мови “від простого до складного”:

  • використання софта без русифікаторів;
  • читання мануалів, інструкцій англійською;
  • читання освітньої літератури англійською;
  • читання сайтів широкого профілю англійською;
  • написання документації відносно своїх продуктів англійською;
  • спілкування з колегами/працедавцям англійською в чаті;
  • спілкування з колегами/працедавцями англійською в скайпі;
  • спілкування з колегами/працедавцями при особистих зустрічах;
  • англійською презентувати інформацію аудиторії професіоналів, у тому числі відповідати на їх запитання;
    написання книг та інше.

Якщо пропустили щось важливе – доповніть.

Також при створенні Вашого резюме і резюме Вашого товариша, знання англійської стане визначальною перевагою.

Скільки часу потрібно вивчати англійську мову?

Пропоную порахувати: від 7 до 10 років у школі (а інколи англійська починається з АБВГДейки). Плюс 5-6 років у ВНЗ. Вам ще не страшно? 13-16 років свого життя витратити на вивчення середньої за складністю мови? Це при тому, що є люди, які знають цю мову просто тому, що живуть у відповідному оточенні!

З нашого досвіду і досвіду багатьох моїх друзів, англійську можна спокійно вивчити за 1-1,5 роки. Досягти значних успіхів. Яких? Залежить від поставленої мети та зусиль, що докладаються. TOEFL можна здати і через пів року інтенсивних занять, якщо готуватись спеціально до тих завдань, які там є. Але якщо Вам важливий не папірець, а реальні навички доведеться працювати старанно.

BEA допомагає у вивченні мови

У реальному житті можуть стати у нагоді різні знання: і письмовий переклад, і сприйняття на слух, і знання деяких спеціальних термінів. Всього не охопити. Чітко сформулюйте область мови, якої Вам вистачить для професійного зростання в найближчі 3-5 роки. Якщо потім знадобиться ще щось – довчите.

Як усе це не забути?

З досвіду багатьох учнів, найскладніше не вивчити мову, а не забути її. Як тільки Ви припиняєте щоденне використання англійської мови, вона відразу починає вивітрюватися з Вашої голови. Слова забуваються, уміння щебетати англійською випаровується. Але ж неможливо усе життя витрачати по 1 годині на мовну практику?!

Невелика порада: використовуйте англійську скрізь, де це можливо. Якщо дивитесь фільм то вмикайте англійською. Якщо читаєте новини то на AP або Reuters. А якщо збереження знань просто must вже на рівні бізнесу, зверніться до однієї з компаній, що мають справу з корпоративною освітою та будьте впевнені, що використовуєте англійську, що найменше два-три рази на тиждень і це відбувається систематично.

Найскладніше з живим спілкуванням. Якщо до Вас на фірму приїжджає делегація з-за кордону, поспішіть поговорити з ними. Не лише про справу, але й “про погоду”, просто для практики. Поїхали відпочивати за кордон досить перевіряти місцевих співробітників туристичного бізнесу на знання української практикуйте свою англійську.

І трохи про гроші

Так або інакше, але вивчення англійської пов’язане з деякими фінансовими витратами. Цього не оминути. Ми вважаємо, що якщо Вам англійська потрібна для роботи, то працедавець повинен не лише спокійно ставитись до вашого зайняття мовою в робочий час, але й хоч би частково компенсувати цю благу справу.

Звичайно, недалекоглядні керівники думають: “Навіщо мені оплачувати професійне зростання співробітників? Ще розбіжаться туди, де платять більше! Працюйте, за регламентом, а все інше в неробочий час”. Ледарі та дармоїди так і працюватимуть. А ось люди талановиті та цілеспрямовані все ж знайдуть час для самоосвіти й врешті-решт перейдуть до іншого працедавця. Цілком імовірно нижчеописаному.

А ось передбачливий працедавець думає інакше: “Сплачу своїм працівникам курси, і незабаром у мене працюватиме колектив більш просунутий, ніж зараз. Причому люди ті ж перевірені боями та незгодами, але навички в них вже прокачані!”. Від такого керівника не лише нинішні працівники не збігатимуть, але й таланти з вищеописаної фірми прибіжать.

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest