Особливості Корпоративного Навчання Англійської У Різних Типах Компаній | BeEnglish

Особливості Корпоративного Навчання Англійської У Різних Типах Компаній

05

02 / 2015

1166

Категорії: Поради від BEA

Добрий день! Сьогодні у рамках ‪#‎поради_від_BEA‬ ділимось особливостями корпоративного навчання англійської у різних типах компаній. Усі висновки зроблені на основі роботи з нашими клієнтами та перевірені на практиці http://be-english.com.ua/. Пропонуючи корпоративну англійську для різних компаній ми змогли чітко розділити усі особливості навчання персоналу.

Отже, перший тип корпоративних клієнтів – IT компанії.

Переваги:

Найчастіше працівники сфери IT це люди з рівнем англійської вище середньої. Викладач виступає в якості facilitator, мотивуючи та організовуючи діяльність.

Нерідко мотивацією до навчання є performance review, що дає можливість підвищити рівень заробітної плати, а володіння англійською – це одна з обов’язкових умов.

Недоліки:

Одним з ключових недоліків освіти в таких компаніях, як не дивно, є текучка кадрів. Зі сформованої групи з 6 людей, через півроку може залишитись – 3, приєднатись 4 нових людини. Що виходить: з’являється група з різними рівнями, а це призводить до зниження ефективності курсу.

Хоч мотивація з підвищення заробітної плати актуальна, вона не завжди дієва. Плюс до всього, додається нестабільний робочий графік. Що, у свою чергу, призводить до низької відвідуваності.

Що робити:

Враховуючи те, що персонал IT компаній це молоді люди у віці від 20 до 30 років, від цього й треба відштовхуватись. Заняття з такою аудиторією має бути динамічним, викладач працює в режимі “пінг-понгу”, чим успішніше проходить зміна діяльності – тим краще. Тільки досвідчений та “сильний” викладач може утримати таку групу.

Щоб бути цікавим для ITшніков – думай як ITшнік. Чом би не перемкнутись з відео з Cutting Edge на відео з KickStarters, замість текстів з NewEnlish File, куди цікавішими виявляться статті з BusinessInsider – Technology, TechNewsWorld або CNET.

Ну і не забуваємо про носіїв. Саме такі викладачі стають як ніколи актуальні, якщо йдеться про просунутих фахівців з рівнем англійської upper/advanced.

Business English Academy – Ваша допомога у вивченні англійської мови для IT- компаній.

Інший тип корпоративних клієнтів, який ми сьогодні розглянемо, – маркетологи та фінансові організації.

Переваги:

Маркетологи та фінансисти – дуже легкі на підйом люди. Будь-яка діяльність викладача вітається: ігри, квести, тести й так далі.

Обов’язковість. Як не дивно, рівень відвідуваності в цих групах завжди практично 100 %, а це вже 2/3 успіху.

Недоліки:

Найчастіше ініціаторами навчання є співробітники, керівництво компанії залишається осторонь, даючи лише мовчазну згоду, відповідно весь фінансовий вантаж лягає на плечі працівників, що призводить до складнощів з організаційного боку.

Не завжди є можливість розділити співробітників по групах. Скажемо 5 колег висловили бажання вивчати мову, вони всі колись, щось, десь вчили, але бажають почати все спочатку. Через місяць ми розуміємо, що це щось, десь, колись у всіх було різне: у когось це був двотижневий курс ЄШКО, а у когось – друга спеціальність у ВНЗ.

Що робити:

З вище описаними групами найважливіше – дотримуватись системності. Для когось матеріал буде новим й уперше почутим, для інших – лише закріплення пройденого. Але при системному підході ніхто й ніщо не втрачається із виду.

Також дуже важливим моментом залишається рівномірний розвиток. Так, Ви напевно чули про популярний нині комунікативний підхід, але не всі його розуміють правильно. Цей підхід полягає не в тому, щоб “мені б поменше граматики, краще розмовну підтягнути”, а в тому, що будь-яка ваша діяльність, так або інакше, проходить через комунікацію. Ключове слово “будь-яка”, а це означає, що Ви повинні на занятті писати-говорити, читати-говорити, слухати-говорити і так далі. Комунікативний підхід не тільки “говорити-говорити”. У групах з різними початковими даними це особливо важливо враховувати.

Головне пам’ятати, що шлях подолає той, хто йде! Вчіть мову, а ми Вам в цьому допоможемо!

Business English Academy – your personal language assistant http://be-english.com.ua/

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest