Рекомендаційний лист на англійській | BeEnglish

Рекомендаційний лист на англійській

04

08 / 2021

4930

Категорії: English language, Interesting to know, Language of Business, Поради від BEA

Чи знаєте Ви, що таке letter of recommendation і як його писати? Кожна людина рано чи пізно зіткнеться з цим, оскільки треба буде займатися пошуком роботи, проходженням interviews. У цьому питанні рекомендаційний лист на англійській дуже важливий аспект, без якого працедавці навряд чи розглянуть вашу кандидатуру.

Сьогодні ми дамо рекомендації як правильно скласти рекомендаційний лист на англійській, поділимося списком фраз для letter of recommendation, а також прикладом такого листа.

ЩО ТАКЕ РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ЛИСТ?
НАВІЩО ТРЕБА РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ЛИСТ?
ЯК СКЛАСТИ РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ЛИСТ НА АНГЛІЙСЬКІЙ
СТРУКТУРА РЕКОМЕНДАЦІЙНОГО ЛИСТА НА АНГЛІЙСЬКІЙ З ПРИКЛАДАМИ
USEFUL PHRASES FOR WRITING A RECOMMENDATION LETTER

Що таке рекомендаційний лист?

Рекомендаційний лист (Reference Letter) – це спеціальний document, який видається співробітникові для переходу на іншу роботу його безпосереднім працедавцем. Таким чином, ваші skills і ваші якості описуються з позитивного боку. Рекомендаційний лист in English для співробітника не є обов’язковим документом для переходу на нову посаду в нашій країні, але варто відмітити, що таким чином ваш рейтинг значно підвищиться і HR матимуть вас зважаючи на.

Навіщо треба рекомендаційний лист?

Якщо ж Ви плануєте перехід на роботу в іноземну компанію, то у такому разі, рекомендаційний лист на англійській для прийому на роботу буде обов’язковим пунктом.

У цьому листі описується, чому саме Ви повинні отримати цю посаду, крім того, що рекомендаційні листи підвищують ваш рейтинг, є також ряд плюсів, а саме:

 • Ваш новий працедавець не контактуватиме з поручителем, для того, щоб дізнатися про вашу діяльність на роботі, тим самим, знижується відсоток, що про вас можуть сказати що-небудь не те
 • Ви знатимете, що написано в листі з моменту його отримання і зможете проаналізувати майбутню думку потенційного працедавця про Вас

Як скласти рекомендаційний лист на англійській

Не приховуватимемо, що складати резюме на англійській і писати letter of recommendation досить складні завдання, але цілком здійснимі! Наслідуючи пункти нижче, Ви з легкістю набудете такої навички:

 • Дотримуйтесь вимог бізнес англійської і formal English
 • Дотримуйтеся точної структури
 • Складіть список сильних сторін, постарайтеся подумати, які якості найбільше справили на вас враження, як мінімум три якості Вам варто написати
 • Наведіть приклади сильних сторін, опишіть робочі ситуації
 • Вибирайте авторитетну особу для написання вашого letter of recommendation, це можуть бути безпосередній директор або ж начальник відділу. Людина має бути кваліфікована в сфері на якій Ви хочете отримати посаду, а також чітко і правильно охарактеризувати вашу особу і потенціал
 • Намагайтеся писати тільки найсвіжішу і найбільш цінну інформацію
 • Обов’язково вгорі letter вкажіть контактну інформацію людини, яка написала вам рекомендаційний лист, а також, не забудьте поставити дату. Для друкарського зразка не забудьте підписати документ і друк компанії. Для електронного варіанту вкажіть свої контактні дані. У темі листа проставте ім’я кандидата, бажану вакансію і мету вашого листа
 • Не допускайте яких-небудь помилок в лексиці і граматиці, мало того, що це навряд чи допоможе отримати посаду, так і ще справить безповоротне враження
 • Включіть в лист кваліфікацію співробітника і його досягнення, які допоможуть в роботі на новій посаді
 • Дотримуйтеся об’єму для рекомендаційного листа, в середньому це одна сторінка, але іноді і буває більше. Але не забувайте, що місткі, але інформативні листи, викликають більший інтерес, ніж твір на 5 сторінок

Структура рекомендаційного листа на англійській з прикладами

Рекомендаційний лист повинен в себе включати три розділи, а саме:

Вступ

Це так звана “шапка”, в якій ми вказуємо адресу і контакти (phone number і бажано email) компанії поручителя. Це треба для того, щоб у разі перевірки інформації, у майбутнього працедавця не було сумнівів в правдивості information. Наступним кроком, ми вказуємо кому ми пишемо цю рекомендацію про працівника. Можна спожити “To Whom It May Concern”, якщо ж немає конкретної особи, після чого вже пишемо для кого ми зробили Reference letter, вживаючи “Reference for Mr or or Mrs…”

Основна частина

Тут має бути уся інформація від поручителя, все про людину, яку Ви рекомендуєте на посаду, а саме: як довго Ви співпрацювали, duties, результати роботи, враження про виконану роботу. Також, можна згадати про компанію, чим саме Ви займаєтеся.
Після чого, Вам треба описати професійне зростання співробітника за весь час роботи. Опишіть досягнення, а також найважливіші якості в людині на ваш погляд. Враження від поручителя це мало не найважливіший аспект в рекомендаційному листі, потенційний працедавець аналізує це в першу чергу.

У кінці параграфа, вкажіть особисті якості співробітника, його риси вдачі, але не робіть це нав’язливо. Також, висловіть свою думку, на якій посаді він би приніс користь для майбутньої компанії.

Висновок

У кінці листа зробіть заклик на подальші дії. Також, дуже важливий аспект, не забудьте написати контактні дані і поставити

Useful Phrases for Writing a Recommendation Letter

I am writing on behalf of – Пишу від імені…
I would like to contact you with a description – Я б хотів звернутися до Вас з описом.
I would like to draw your attention to the fact that – Я б хотів звернути вашу увагу на те, що…
It will not be superfluous to note that – Не зайвим буде відмітити, що…
In addition to the advantages of – Окрім вищезгаданих плюсів…
I can only say good things about – Я можу сказати тільки хороше про.
Among his accomplishments – Серед досягнень…
… was second to none in… – Не мав рівних в…
Balances its time – Розподіляє час
Excellent oral / written communication skills – Незрівнянні навички листа і усної мови
From the very beginning of our cooperation, I know him / her as … a person – з самого початку співпраці, я знаю його як людину.
He/ She excelled by… – Він/ Вона відрізнилися.
His / her greatest talent lies in – Її/Його найбільший талант грунтований на.
He / she finishes his / her work on schedule – Він/Вона закінчує роботу строго в терміни
He/ She takes an active role in…– Бере активну участь ст.
His / her weekly tasks involved…– Його/Її щотижневі завдання включають.
I give him / her the highest recommendation unconditionally. Please send an email or call me if you have any further questions – Я беззастережно даю йому найвищу рекомендацію. Відправте електронний лист або подзвоніть мені, якщо у вас виникнуть додаткові питання.

Внизу ми надаємо example рекомендаційного листа на англійській, де Ви можете переглянути усі основні і найважливіші пункти в написанні:

letter-of-recomendation

Не нехтуйте рекомендаційним листом – це хороший спосіб подвоїти свої шанси для отримання бажаної вакансії. А для того, щоб бути впевненим у своїх можливостях, потренуй бізнес англійська для компаній разом з нами!

Читайте також:
Як писати Cover Letter на Upwork?

 

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest