Як Почати Думати Англійською Та Перестати Перекладати? | BeEnglish

Як Почати Думати Англійською Та Перестати Перекладати?

20

02 / 2020

1720

Категорії: English language, Interesting to know, Поради від BEA

Бажаєте вільно розмовляти англійською? Насамперед навчіться мислити цією мовою та не перекладати з рідної мови! Як завжди відбувається: в дитинстві батьки, показуючи на предмет вчать нас, як він називається. Таким чином ми пізнаємо світ та поповнюємо словниковий запас. А в школі вивчаючи іноземну мову ми до кожного предмета додаємо вже друге значення. Тому надалі, коли бачимо якийсь предмет, то першим на думку спадає його назва рідною мовою, а вже потім згадуємо, як він називається іноземною. Мислити англійською – означає перестати створювати асоціації між предметом та словом рідною мовою, а робити це відразу англійською. Так-так, це цілком можливо! Як почати думати англійською та як перестати перекладати читай нижче.

Зміст:

У ЧОМУ ПЕРЕВАГА ЦІЄЇ НАВИЧКИ?

ВІД СЛІВ ДО ДІЇ

ЯКИХ ПРИНЦИПІВ ВАРТО ДОТРИМУВАТИСЬ?

У чому перевага цієї навички?

По-перше, Ви станете швидше говорити, оскільки не будете витрачати час на переклад в голові. По-друге, Ваша мова стане більш грамотною. З часом Ви припините перекладати “під копірку” та почнете говорити як носій. В сукупності цих двох чинників, Ви будете впевнено та вільно говорити англійською, а також зможете різко переходити з однієї мови на іншу.

Від слів до дії

Отже, який план дій, якщо Ви вирішили освоїти навичку думати англійською? Далі ми даємо приблизний план, який Ви можете індивідуально підлаштувати під себе виходячи зі своїх можливостей та бажань, обираючи більш ефективні методи конкретно для Вас. Щоб навчитись думати англійською треба:

1. Подорожувати в англомовні країни. Під час подорожей намагайтесь максимально зануритись в мову – мінімум використання рідної мови та максимум англійської. Дивіться на всі боки та запам’ятовуйте нові слова відразу англійською, а не перекладаючи з рідної мови.

2. Читайте книжки та журнали, дивіться відео на YouTube, серіали на Netflix/HBO/ororo.tv (з українськими субтитрами). При читанні літератури пам’ятайте, що Вам зовсім не обов’язково розуміти/перекладати кожне слово. Обирайте літературу виходячи з рівня володіння англійською та перекладайте тільки ті слова, які часто повторюються, а Ви їх не знаєте. Або ж ключові слова для розуміння. Для перекладу використайте English – English dictionary, і тільки в крайніх випадках двомовний словник. Важливо підбирати фільми, серіали та літературу, яка Вам буде цікава, щоб поєднувати корисне з приємним. Інакше є ризик втратити зацікавленість та мотивацію до заняття.

3. Нові концепції та поняття вчіть одразу англійською, будуйте свої асоціативні ланцюги між предметом/поняттям та словом англійською. Якщо Ваш рівень вище Beginner/Elementary – позбавляйтесь від двомовних словників. Для вивчення нових слів також можна розклеювати по будинку наліпки з назвами предметів, писати картки з виразами та правилами.

4. Визначте в щоденній рутині завдання, які виконуватимете, використовуючи англійську. Наприклад: перекладіть телефон/комп’ютер на англійську, пишіть to-do list та записи в календарі/щоденнику англійською. Ефективною вправою буде описувати вголос свої дії, коментувати та виражати свої емоції, безумовно англійською.

5. Щоб не пропускати заняття та нічого не забувати – заведіть трекер. Це цікаво, весело, а головне – корисно для справи. Як зробити? Складіть таблицю вписавши туди усі ваші завдання, які стосуються  вивчення англійської, від виконання вправ з граматики до перегляду фільмів. Чим детальніше буде ваша таблиця, тим менше ймовірність щось забути. Визначте частоту виконання кожного завдання, і виконавши його ставте галочку навпроти. Трекер бажано повісити на видне місце, як нагадування. Не забувайте у кінці місяця аналізувати таблицю, щоб зрозуміти у чому Ви досягли успіху, а де залишились пропуски. Можливо, якісь вправи варто замінити на цікавіші для Вас.

6. Слухайте пісні! Тут також можна добре розійтись: записувати слова, вписувати пропущені й так далі. Для роботи з піснями рекомендуємо використовувати сайт lyricstraining.com.

7. Писати/знімати відео англійською. Ведете канал на YouTube? Зробіть його англомовним. Публікації в Twitter, Instagram, Facebook – теж. Викладайте думки англійською та не соромтесь. З часом Ваші навички та тексти ставатимуть все краще.

8. Знайдіть собі друзів-носіїв для спілкування та практики. Соціальні мережі Вам допоможуть в цьому.

Читайте також:
Як Вивчити Розмовну Англійську?

Яких принципів варто дотримуватись?

  • Максимально оточіть себе англійською!
  • Регулярність та постійність, інакше все марно!
  • Зайняття має бути в задоволення! Обираємо те, що подобається та що цікаво.
  • Підбираємо види вправ індивідуально. Якщо Ви краще запам’ятовуєте, коли пишете, то робіть письмову роботу, а якщо добре сприймаєте на слух – працюйте з акцентом на усну мову.
  • Якщо треба щось зробити англійською, робимо відразу англійською.
  • Мотивація – головний ключ до успіху. Неможливо змусити себе регулярно вчитись, та ще й отримати при цьому результат. Шукайте свою мотивацію, вона Вам і допоможе не зійти зі шляху!

Щасти та may the force be with you!

may the force be with you

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest