Чому Ви Не Відчуваєте Прогрес В Англійській Мові? "Ефект Плато" - Що Це? | BeEnglish

Чому Ви Не Відчуваєте Прогрес В Англійській Мові? “Ефект Плато” – Що Це?

16

07 / 2019

1389

Категорії: English language, Interesting to know, Language of Business, SOS language, Поради від BEA

Відчуваєте, що стоїте на місці у вивченні англійської? Кожен напевно відчував подібне: Ви вкладаєте стільки зусиль і сил, а по факту – одно розчарування у своєму рівні мови. Як наслідок – повна демотивация і бажання кинути все. Business English Academy не раз стикалася з подібними явищами, і знає, що треба зробити, щоб зрушитися з місця, розпрощавшись з ненависним “плато”.

З французької мови слово plateau якраз і переводиться як «піднесена рівнина».

Давайте уявимо сходження на гору: вам спекотно, йти важко, та зате з кожним кроком Ви розумієте, що йдете вгору. Сумнівів в цьому немає і бути не може. Досягнувши піку, Ви потрапляєте на рівнину. Йти по ній куди простіше, тільки ось незрозуміло, яка її ділянка вище над рівнем море, а який – нижче. А чи є взагалі різниця у висоті? Загалом, сподіваємося, метафора зрозуміла. Її легко можна транслювати на вивчення мови.

Як здолати ненависне “плато”?

Спершу необхідно зрозуміти, що приблизно до рівня Intermediate студенти займаються тим, що вивчають основи мови, без яких не “можна вижити”. На цьому етапі вивчаються і засвоюються найнеобхідніші слова, розбирається базова граматика. Проте потім Ви починаєте поглиблюватися в мову (ви напевно помічали, що неодноразово поверталися до вже пройдених тем і дізнавалися щось нове з “старих” питань), вивчати вирази сленгів, ідіоми, синоніми, фразові дієслова і багато що інше. Чим далі в ліс, як мовиться.

Не треба боятися цих труднощів, просто зрозумійте, що мову не можна “вивчити”. Мовою можна лише оволодіти на якомусь рівні (те, який рівень потрібний саме вам, залежить від ваших цілей).

Читайте також:
Английский В Аэропорту: Must Know Слова Любого Путешественника

Ключові рекомендації про те, як “зрушитися з місця”

Займайтеся з колишньою інтенсивністю.

Здавалося б, можна знизити темп, адже Ви вже досить багато знаєте. Насправді, це не так. Матеріал ускладнюється, слів стає все більше, а спікери на аудіюванні говорять все швидше і складніше. Займайтеся з колишнім завзяттям. Єдине, що можна змінити – це фокус вашого заняття. Можливо, пора почати приділяти більше часу листу або говорінню (знову ж таки, залежить від цілей).

Займайтеся самостійно.

На початкових етапах самостійне навчання може бути ризикованою витівкою: Ви можете неправильно вимовляти слова, робити помилки при виконанні вправ і навіть не знати цього. Тим часом до рівня Intermediate у Вас вже досить розвинене відчуття мови, щоб розуміти, чи правильно Ви все робите або Ви можете тут помилитися, і краще себе перевірити ще раз. Тому:

  • дивіться цікаві вам канали на YouTube;
  • дивіться кіно і серіали на англійській;
  • читайте книги и газеты.
Читайте також:
7 Слів Англійської Мови, Які Ви Вимовляєте Неправильно

 

Продовжуйте займатися з викладачем.

Як би то не було, викладач завжди краще знає, які вправи вам дати, які слова вам можуть знадобитися, а які Ви побачите лише раз в житті.

Пишіть англійською.

Ви можете:

  • знайти друга по листуванню і спілкуватися з ним;
  • писати рецензії на фільми, серіали і ділитися ними з іншими людьми на відповідних ресурсах (наприклад, зарубіжний аналог “Кінопошуку” – IMDb);
  • писати диктанти. Так Ви одночасно розвиваєте навички листа і аудіюванню;
  • писати essay. Можна взяти теми з контрольних матеріалів ЗНО з англійської.

Так Ви вчитеся грамотно викладати свої думки на папері (радимо дійсно писати ручкою на папері – так пам’ять краще тренується.

Як бачите, завдання  непросте: зробити над собою зусилля і продовжувати займатися, не відчуваючи особливого прогресу. У цьому вам допоможуть досвідчені викладачі Business English Academy.

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest