Англійська для програмістів | Курси онлайн або в офісі в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі

Що Необхідно Знати Програмістові Про Англійську?

18

01 / 2020

1800

Категорії: English for IT, English language, Interesting to know, Наші семінари, Поради від BEA

У сучасному світі є два основні тренди – екологія і віддалена робота. Причому останній цікавить як співробітників, так і працедавців. Адже це економить ресурси і час. Статистика свідчить, що кількість віддалених співробітників з 2005 року виросла на 140% і продовжує рости, а кожен третій співробітник змінив би роботу в офісі на віддалену. Яку ж професію вибрати, якщо хочеш працювати з будинку? Один з найпростіших варіантів – сфера IT, коли для виконання роботи потрібен тільки інтернет і комп’ютер. Вибір багатий, а з основних – тестувальник/QA, програміст, веб-дизайнер, верстальник. Вибір зроблений, що далі?

Зміст:

ЧИ ПОТРІБНА АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ПРОГРАМУВАННЯ І НА ЯКОМУ РІВНІ?

ПОРАДИ ЯК ПРОГРАМІСТОВІ ВИВЧИТИ ТЕХНІЧНУ АНГЛІЙСЬКУ

КУРС АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ ПРОГРАМІСТІВ ВІД BEA

БАЗОВИЙ АНГЛІЙСЬКИЙ СЛОВНИК ДЛЯ ПРОГРАМІСТА

ЛІТЕРАТУРА НА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ ДЛЯ ПРОГРАМІСТА

Чи потрібна англійська для програмування і на якому рівні?

Яку б професію в цій сфері Ви для себе не обрали, почати можна з вивчення англійської для IT. Сьогодні ми поговоримо про англійську для програмістів, проте нижче Ви також знайдете матеріали англійською для QA.

Читайте також:
Английский Для Тестировщиков: Бонус Или Потребность?

Безглуздо ставити питання чи потрібний програмістові англійська, відповідь достатньо очевидна. Англійська для айтишника – як вода для людини. Все, що стосується програмування тісно пов’язано з англійською, і вам як мінімум доведеться освоїти базовий словник для IT- фахівців. Якщо Ви хочете досягти успіху трохи більше, то необхідно буде розвиватися в галузі. Це означає, окрім іншого, читати ключові і передові інформаційні ресурси по темі, які пишуться виключно англійською. Поки чекатимете переклад – новина перестане бути новою, а перекладач ще і може напортачить з перекладом. На цьому етапі вам знадобиться упевнений Pre-Intermediate/Intermediate. Якщо ж Ви хочете працювати на фрілансі з міжнародними замовленнями, або плануєте роботу на міжнародну компанію видалено/в офісі – від вас чекатимуть вільного володіння мови (Upper-Intermediate/Advanced). Тут мова піде про необхідність вільно вести бесіду і офіційну документацію, окрім виконання своїх основних завдань. Чи варто говорити, що завдяки своїм знанням англійської Ви будете більш затребувані на ринку, відкриєте для себе більше можливостей.

Читайте також:
Как Составить Резюме На Английском Языке - Секреты Написания Успешного Резюме

Поради як програмістові вивчити технічну англійську

Як же вчитися програмістові? Якщо Ви вже бувалий фахівець, то у вашій ситуації доцільно буде структурувати вже існуючі знання в англійській, тобто профільну лексику, і перейти до формування і відробітку знань загального характеру:

 • Розвиток розмовних навичок;
 • Вивчення граматики;
 • Тренування аудіювання;
 • Збільшення словникового запасу
 • Робота над вимовою.

Якщо ж Ви тільки замислюєтеся про кар’єру в Information Technology – це ідеальна можливість все зробити правильно. В цьому випадку ми пропонуємо вам спочатку освоїти загальні поняття і навички, базову граматику і лексику, уміння слухати і говорити на іноземній мові. І після цього переходити до більше спеціалізованих курсів, в ході яких Ви:

 • вивчите профільну лексику;
 • читатимете спеціалізовані книги;
 • освоїте навички ведення перемовин;
 • правила ведення ділового листування і необхідну лексику;
 • вивчите правила і принципи спілкування з клієнтами. І багато іншого.

До цього моменту ваші заняття будуть спрямовані виключно на прокачку навичок необхідних вам для роботи.

Курс Англійська для програмістів від BEA

Перш ніж почати будь-яке навчання, ви завжди повинні чітко знати свій рівень мови. Для цього ви можете заздалегідь пройти повне тестування онлайн в BEA на знання мови – English Performance Evaluation в ході якого перевіряються усі види навичок (Listening, Reading, Writing, Speaking). Додатково до результатів тестування Ви отримаєте рекомендації по усуненню помилок. Наступним кроком йде вибір перевіреної мовної школи і курсів. Такою є Business English Academy – провідна академія корпоративного навчання, в якій працюють професійні викладачі найвищого рівня, а для навчання використовуються тільки найефективніші і сучасніші методики. У BEA Ви можете пройти корпоративне навчання на курсі English for Software Developers, або English for IT, якщо хочете отримати загальніші знання. Ідеальним варіантом йтиме від загального до окремого. Навчання проводиться в офісі вашої компанії в Харкові, Києві, Дніпрі і Одесі у слушний для співробітників час. У кінці курсу усі учні отримають сертифікат про успішне закінчення. Якщо ж Ви віддаєте перевагу індивідуальному навчанню, то така опція також можлива – зайняття онлайн в Skype.

Базовий англійський словник для програміста

Якщо Ви бажаєте почати навчання прямо зараз, то можете спершу опанувати мінімальний словниковий запас. Для вас, команда BEA підготувала наш базовий словник програміста:

Address buffer – буфер адрес

Application – додаток

Button – кнопка

Compatible – сумісний

Database – база даних

Develop – розробляти

Domain – домен

Equipment – устаткування

Feature – характеристика, особливість, функція

Folder – тека

Install – встановлювати

Integrate – інтегрувати

Layout – макет, розмітка

Overloading – перевантаження

Perform – виконувати

Reference – посилання

Reset – скидання, скинути налаштування

Software developer – програміст

Specifications – технічні характеристики

Task – завдання

Template – шаблон

User interface – призначений для користувача інтерфейс

Web developer – веб-розробник

Література на англійській для програміста

Спеціалізовані підручники для самостійного вивчення англійської для програмістів/веб програмістів, QA, інженерів і усіх, хто хоче розвиватися у сфері IT:

 1. Career path Software Engineering випуск з 3-х книг різних рівнів складності для вивчення спеціалізованої лексики і розвитку розмовних навичок.
 2. Check Your English Vocabulary for Computers and IT лексичний посібник для вивчення технічної англійської для програмістів з картинками, вправами і тестами.
 3. English for Information Technology для початківців, щоб розібратися з базовою лексикою і граматикою.
 4. Oxford English for Information Technology підручник + аудіо для студентів з середнім рівнем англійської. У підручнику також знайдете словник профільних термінів і абревіатур.
 5. Professional English in Use ICT посібник для учнів з рівнем Intermediate-Advanced.

Нові слова вчимо завдяки читанню профільної літератури. Інтернет-ресурси по цій темі:

 • improgrammer.net
 • blog.codinghorror
 • smashingmagazine
 • computing.co.uk
 • pcmag
 • computingreviews

Почни підготовку прямо зараз і запусти свою кар’єру в IT! Пропонуємо пройти безкоштовні онлайн курси по IT спеціалізації:

Читайте також:
QA Test Documentation In English

Читайте також:
The Art of QA Demo in English

Читайте також:
QA Conflict situations in Email

 

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest