Як Вивчити Розмовну Англійську? | BeEnglish

Як Вивчити Розмовну Англійську?

Как выучить разговорный английский?
17

10 / 2019

1269

Категорії: English language, Interesting to know, SOS language, Поради від BEA

Англійська для галочки. Хіба такого результату Ви бажаєте досягти? Немає бажання в цьому зізнаватись, але так воно і є! Ви можете знати всю лексику з підручника і не мати рівних в граматиці, але без знання цих маленьких хитрощів, Ви з тріском видасте в собі іноземця, якщо Ваша мова схожа на репліки Сірі. 

Все ще сумніваєтесь, чи можна вивчити розмовну англійську самостійно? Якщо Вам дійсно цікаво дізнатись, як заговорити “живою” англійською в домашніх умовах, то ці прийоми для Вас.

Прийом №1: Відходьте від шаблону

На початковому етапі вивчення мови заведено заучувати стандартні фрази з діалогів. Тільки ось нам чомусь забувають сказати, що у кожного виразу з підручника є як мінімум 5 еквівалентів:

Hello – Hi! Hey! What’s up? How’s it going? Well hello! Yo, what’s good? Look who it is! It’s a pleasure to meet you! Long time no see.

How are you – How’re things? How’re you doing? How’ve you been? What’s new with you? How’s life? What’s the excitement about? What are you up to these days? What on Earth are you up to? Howdy-doody?

I’m fine – I’m happy. I’m all right. I’m not bad.  I’m doing great, thanks. Everything is just hunky dory (good). Same old, same old. I’ve been better. Do you want the short or long story?

Проявіть оригінальність, і Ваша мова заграє новими фарбами!

Читайте також:
Американский vs. Британский Английский: Почему Они Так Сильно Отличаются?

Прийом №2: Дивіться англомовний YouTube

англомовний youtube

Так, так! Саме YouTube! А як же фільми в оригіналі, запитаєте Ви? Їх ніхто не скасовує, але актори все ж говорять за сценарієм, а ось блогери – зовсім інша справа. Вони розповідають про своє життя повсякденною мовою, так що Ви точно зможете взяти на замітку цікаві слова та мовні звороти. Вивчити розмовну англійську мову по відео набагато простіше, коли Ви підбираєте цікаву для Вас тему. Наступного разу, коли шукатимете огляд на фільм, відгуки туристів про авіакомпанії або поради з розкручування бізнесу, сміливо друкуйте запит англійською. Звертайте увагу на деталі: вигуки, вимову, інтонацію. Після того, як розмовна мова увійде до Вашого життя, Ви почнете помічати власні недоліки.

Прийом №3: Спілкуйтесь з носіями

Цей спосіб не оригінальний, зате працює на “ура!”. Хто, як не носій, допоможе Вам розібратись з усіма підводними каменями? Мовний обмін гарний тим, що Ви можете не просто дізнатись значення слова, а почути його в контексті. Ваш співрозмовник може навести Вам приклади ситуацій, в яких слово або вислів найбільш споживані. Ще одним плюсом спілкування з носіями мови – це можливість дізнаватись останні “мовні тенденції”. Ви швидко розпрощаєтесь із застарілою лексикою та навчитесь правильно формулювати свої думки. Такий спосіб навчання в рази ефективніше за прослуховування аудіозаписів та підходить навіть для початківців.

Читайте також:
Как Успешно Пройти Собеседование На Английском Языке?

Прийом №4: Вивчайте сленг

Якщо в компанії іноземців Ви говорите про погоду, як на прийомі у королеви, то Ваші співрозмовники обов’язково звернуть на це увагу. Секрет розмовної мови в її простоті. Сухі книжкові фрази звучать безглуздо в повсякденній мові. Тому знання сленгових виразів допоможе Вам звучати природньо. Ось декілька прикладів сленгових виразів:

To be skint – бути в плачевному фінансовому положенні

To be quids in – бути в гарному фінансовому положенні

To swear down – присягатись

You have got to be kidding me! – Ти жартуєш!

Rightly so – дійсно

To faff – даремно витрачати час

Sick – чудовий

To screw up – дуже погано справлятися з ситуацією

Прийом №5: Працюйте над вимовою

як вимовляти "th"Ви вже вивчили усі можливі варіанти вітання, запаслись довгим переліком сленгових виразів, упізнаєте блогерів за допомогою акценту та вільно спілкуєтесь з носіями? Відмінно! Залишилось оволодіти тільки одним. Слова в розмові часто зливаються, тому важливо знати скорочення, якими користуються носії мови та вміти правильно їх вимовляти:

Should have – shoulda; could have – coulda; would have – woulda; must have – musta

Kind of – kinda; sort of – sorta; out of – outa

Going to – gonna; want to – wanna

Give me – gimme; let me – lemme 

I don’t know – dunno

Come on – c’mon; some more – s’more

Тепер Ви знаєте, безкоштовні дієві способи заговорити “живою” англійською мовою.

За який час можна вивчити розмовну англійську?

Ці лайфхаки допоможуть Вам з нуля досягти значного поліпшення своїх skills всього за місяць, а регулярна практика зробить мову природною. Головне, пам’ятайте, що розмовна англійська мова може бути як формальною, так і неформальною. Грамотно вживайте лексику, експериментуйте і у Вас все вийде!

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest