Англійська для фрілансерів | Які знання потрібні для фріланс роботи

Англійська Для Фрилансерів – Необхідність?

03

04 / 2020

2508

Категорії: English language, Interesting to know, Поради від BEA

Вабить робота на фрилансі? Або, можливо, Ви вже звільнились з колишньої роботи та пішли з офісу у самостійне плавання. Тепер сидите вдома перед комп’ютером та не розумієте, що робити далі. Впізнали себе? Тоді ця стаття точно Вам допоможе! Нижче розповімо на яких біржах праці шукати роботу фрилансеру, а також підкажемо, як заповнити свій профіль англійською та якими інструментами користуватись в роботі з іноземними клієнтами.

НА ЯКУ ФРИЛАНС-БІРЖУ ПІТИ?

ЯКИЙ РІВЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ ПОТРІБЕН ДЛЯ ФРИЛАНСУ?

ЯК ЗАПОВНИТИ СВІЙ ПРОФІЛЬ АНГЛІЙСЬКОЮ

ОСНОВНІ ТРУДНОЩІ ТА ЯК ЇХ ПОДОЛАТИ

На яку фриланс-біржу піти?

У 2020 ринок фриланс-послуг розвинений, а конкуренція на біржах праці примушує постійно прокачувати навички. Але, крім цього, на віддаленій роботі дохід безпосередньо залежить від кількості та якості отриманих замовлень. Що ж робити, щоб заробляти більше? Почати можна з реєстрації на міжнародній біржі фриланс-послуг, таких як Upwork, Freelancer, Flexjobs або Behance. Там можна знайти іноземного замовника, який пропонуватиме оплату вище середньої у Вашій країні, ще й у $. А для Вас окрім гарного доходу ще буде бонус у вигляді міжнародного досвіду роботи для портфоліо.

І тут до голови приходить питання – “наскільки добре треба знати англійську, щоб працювати фрилансером на міжнародній біржі праці?”.

Який рівень англійської потрібен для фрилансу?

Наша відповідь буде короткою – такий, щоб вести перемовини із замовником та виконувати роботу якісно. Іншими словами, якщо Ваша ситуація зовсім сумна, то вихід тільки один – репетитор та курси. З нульовим рівнем на міжнародну біржу краще не йти. Замовник швидше за все побоїться з Вами працювати й Вас задавлять конкуренти з такими ж професійними даними, але які володіють англійською. Якщо Ви все ж можете складати елементарні фрази, якось сприймаєте письмову та усну мову, то тут можна пробувати. Тим більше що на тому ж Upwork з липня 2019 року скасовували внутрішній тест на знання англійської, тобто ніхто Ваш рівень перевіряти не буде. Англійською все одно доведеться займатись, але спробувати працювати вже можна. Тим більше що у процесі роботи Ви отримуватимете досвід та знання необхідні для розвитку.

Але щоб було простіше орієнтуватись у конкретних термінах, біржа Upwork пропонує визначити свій рівень англійського серед наступних категорій:

Basic: Я непогано пишу.

Conversational: Я добре розмовляю та пишу.

Fluent: Я відмінно пишу та розмовляю.

Native or Bilingual: Я вільно пишу та розмовляю мовою, також знаю розмовні вирази.

При реєстрації Вам доведеться самостійно визначити й відмітити свій рівень і в ідеалі, щоб це був Fluent. Якщо з певних причин Ви не можете це зробити самостійно, скористайтесь сервісом Business English Academy та пройдіть тест на визначення рівня знання англійської мови. За 30 хвилин ми визначимо не лише Ваш рівень мови, але й протестуємо знання лексики та граматичних структур, які використовуються в професійній бізнес сфері. Внаслідок чого Ви чітко будете розуміти чи готові вести перемовини, а це значить що Ви, будете почувати себе впевнено, або потрібно буде підтягнути свої знання в Business English for freelance.

У нас також є детальні статті про англійську для дизайнерів, HR-ів, тестувальників, програмістів та маркетологів. Якщо питання англійської турбує – розпочніть з читання цих статей.

Як заповнити свій профіль англійською

Щоб пройти реєстрацію та стати співробітником біржі фрилансерів, Вам потрібно буде заповнити свій профіль. По суті, це те ж складання CV, тільки дещо в іншому форматі. Ми вже розповідали про секрети складання резюме англійською, тому тут залишимо тільки короткий словник-підказку, який Вам допоможе пройти реєстрацію навіть зі слабкою англійською.

Main service you offer – основна послуга, яку Ви пропонуєте

Skills you offer you clients – навички, які пропонуєте своїм клієнтам

Accounting – бухгалтерський облік

Data analytics – аналіз даних

Design – дизайн

Sales and Marketing – продажі та маркетинг

Web and Software development – розробка веб та програмного забезпечення

Legal – право, юриспруденція

Writing and translation – написання та переклади

Expertise level – рівень кваліфікації

Entry level – початковий рівень

Intermediate – середній рівень

Education – освіта

Schools you attended – навчальні заклади, в яких проходили навчання

Degrees – диплом(и), які маєте (бакалавр, магістр, фахівець)

Employment – працевлаштування

Past work experience – минулий досвід роботи

Hourly rate – погодинна ставка

Service fee – збір або плата за обслуговування

Amount after service fees – сума після сплати збору за обслуговування

Submit a proposal – представити пропозицію

Основні труднощі і як їх подолати

Усі Ваші труднощі будуть пов’язані із завданнями, які доведеться виконувати у процесі реєстрації, і в процесі роботи. Тому говорити будемо саме про них.

Заповнити профіль й пройти реєстрацію буде можливо не найлегшим завданням, але однозначно не найскладнішим. З основними труднощами Ви зустрінетесь, коли почнете працювати, а саме:

1.Вести ділове листування. Для цього вивчіть правила ведення документації, а також написання офіційного листа. Вивчіть або повторіть лексику по цій темі. І не нехтуйте інтернетом. Сьогодні Ваш клієнт із США, а завтра з Індії. Тому, перш ніж відправляти замовникові лист, переконаєтесь зайвий раз, що воно оформлене вірно. У Штатах, наприклад інше написання дат. А бажаєш бути просунутим – вивчи бізнес-ідіоми.

2.Розуміти усну мову носіїв і не лише. Адже на таких іноземних біржах багато підприємців для яких англійська також друга мова. Щоб вухо звикло та почало краще сприймати англійську мову треба дивитись фільми, слухати пісні та радіо. Все як завжди, не створюємо велосипед! Не забувайте слухати інформацію за спеціальністю, щоб поповнювати словниковий запас спеціалізованої лексики.

Читайте також:
Проводимо Перемовини Англійською: Корисні Фрази

3.Викладати думки англійською. Тут допоможе тільки практика. Спершу знайдіть друга-носія для практики спілкування, або пройдіть індивідуальне навчання з викладачем. У BEA у Вас є варіант вивчати англійську по Скайпу. Заняття проходять з висококваліфікованими викладачами та з використанням тільки найефективніших методів. Ну і як би парадоксально не звучало – пишіть! Лист також допоможе легше та швидше генерувати думки англійською.

З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest