How To Negotiate A Competitive Salary Or A Raise | BeEnglish

How To Negotiate A Competitive Salary Or A Raise

13

08 / 2020

1454

Категорії: English for HRs, English language, Interesting to know, Language of Business

А Ви задоволені своєю заробітною платою? Або відчуваєте, що заслуговуєте більшого й замислюєтесь про розмову з керівництвом? У 2018 році ресурс Indeed провів дослідження та з’ясував, що тільки 19% американських співробітників задоволені своєю заробітною платою. Що робить цю тему більш ніж актуальною. Розмова з босом про надбавку до заробітної плати завжди викликає хвилювання та сумніви. Тому до неї треба серйозно готуватись та зважуватись, якщо впевнені у собі.

RULES FOR SALARY NEGOTIATION

USEFUL EXPRESSION TO ASK FOR A RAISE AT THE MEETING

HOW TO WRITE A LETTER ASKING FOR A RAISE

EMAIL TEMPLATE: ASK YOUR EMPLOYER FOR A RAISE

Rules for salary negotiation

Будь то розмова про підвищення заробітної плати на роботі, або перемовини при влаштуванні на нове місце роботи, дотримуючись конкретних правил Ви зможете зробити цей процес результативним та менш стресовим.

Rule №1. Choose the best time to ask for a raise.

Немає нічого незвичайного у бажанні вищої заробітної плати. Проте, обирайте правильно момент для розмови та запиту. Щоб правильно визначити цей самий момент Х, дайте відповідь на наступні питання:

How it the financial health of the company? (Який фінансовий стан компанії на цей момент?)

How is you manager’s workload? (Яка завантаженість у Вашого керівника?) Якщо Ваш керівник в стресі від кількості роботи, то це може бути не найвдаліший момент для розмови.

When is the best time of year to ask for a raise? (Найкращий час в році, щоб запитати про підвищення заробітної плати?) Наприклад, якщо в компанії існує процедура квартальної або річної оцінки, то це може стати ідеальним момент для такої розмови. Цілком можливо, що Ваш керівник вже його чекатиме. Також, після вдалого завершення великого проекту Ваші шанси на підвищення заробітної плати будуть набагато вище.

Have you successfully completed a significant task or project? (Чи виконали Ви успішно якесь завдання або проект за останній час?)

Rule №2. Get salary trends.

Визначтесь на скільки більше заробітну плату Ви б хотіли отримувати. При цьому враховуйте, що у кожної роботи є своя ринкова вартість. Часто це якийсь діапазон, і тоді щоб отримати конкретну цифру треба враховувати наступні чинники:

Освіта

Досвід

Досягнення

Країна роботи

Інші чинники Вашого профілю.

Вивчивши усі дані, у Вас буде чітке розуміння вартості Вашої праці. А значить аргументи й основа для розмови з керівництвом, щоб ask for salary increase.

Rule №3. Ask for a meeting.

Розмову про підвищення заробітної плати краще все ж вести при особистій зустрічі. Якщо з якоїсь причини цей варіант недоступний, тоді вже продумувати бесіду через лист.

Читайте також:
Useful Vocabulary For Arranging A Meeting

Rule №4. Think about what you are going to say to get a raise.

Під час розмови Ви у будь-якому разі відчуватимете стрес та хвилюватись. Щоб ці емоції були менш видимими та менше впливали на хід бесіди, максимально чітко та заздалегідь продумайте свої ідеї та аргументи. Можна навіть написати точний скрипт того, що говоритимете.

Rule №5. Be ready to answer the questions.

Якими б вагомими не були Ваші аргументи, у керівництва все одно можуть виникнути питання. Так само можливий варіант перемовин та обговорення запиту. For example:

how-to-negotiate-a-competitive-salary-or-a-raise

Rule №6. Thank your manager.

Незалежно від результату перемовин, не забудьте подякувати керівника за зустріч. У разі позитивного результату або очікування відповіді по Вашому запиту, можете написати невеликий follow-up email резюмуючи викладені в ході зустрічі аргументи.

У розмові з босом НЕ робіть цього:
Не посилайтесь на особисті проблеми, як причину для підвищення.
Не порівнюйте свій оклад з окладами колег.
Не шантажуйте звільненням.
Не підвищуйте голос та не маніпулюйте.

Також, щоб знати чого чекати від ситуації, Ви можете ознайомитись з двома методами, які використовують HR-и для обговорення заробітної плати з потенційним співробітником.

How-to-negotiate-a-competitive-salary-or-a-raise

Читайте також:
Бизнес Английский Для Начинающих

Useful expression to ask for a raise at the meeting

Коли Ви знаєте, як правильно підійти до організації зустрічі з керівником з приводу підвищення заробітної плати, переходьте до практичної підготовки. Пропишіть свою промову та свої аргументи  англійською, попросіть кого-небудь послухати Вас. Також, подумайте про потенційні питання Вам та про варіанти відповідей. Щоб було простіше на цьому етапі підготовки, нижче ми зібрали для Вас корисні фрази, щоб попросити про збільшення заробітної плати.

Щоб попросити про зустріч та пояснити причину:

– Do you think we could have a discussion in the next couple of days?
– I was wondering if you had time to discuss something with me.
– I would like to discuss my salary and compensation package.
– I would like to talk to you about a salary increase.

Щоб аргументувати своє pay raise (використайте як основу для своїх аргументів):

– Last year I have brought in 10 new customers, which has increased company’s revenue by 5%.
– I have reorganized our order processing, which has resulted in saving of 10% for the company.
– I have taken on extra responsibilities.
– In the last six months I have become more proficient with website coding. It means that we don’t have to outsource this work to a developer. This will save the company $______.

Щоб попросити про підвищення заробітної плати (salary increase):

– For this reason, I would like to discuss the possibility of a pay raise / salary increase / salary review to reflect my performance.
– I am looking for an increase of 10%.
– At the moment, a job with my level of responsibilities pays around $60, 000 a year.

Щоб відреагувати на відмову про підвищення:

– Can we review this in the next 2 months?
– I understand that a salary increase at this moment is not possible. Can we discuss other types of compensation and non-salary perks?
– Is it possible to discuss this matter again later?
– What do I need to do to be considered for a pay raise in the next 6 months?

How to write a salary increase letter

Якщо з якоїсь причини особиста зустріч неможлива, то можна перемовини проводити й письмово, написавши керівникові лист або email. Цей варіант перемовин підійде тим, хто зазнає труднощі особисто вести розмову на таку sensitive topic. Якщо говорити про інші переваги цього варіанту, то вони наступні:

Ви не застанете свого керівника зненацька погіршивши тим самим шанс на позитивний результат;
Дає Вам можливість максимально добре все продумати заздалегідь та зробити запит в максимально правильній і чіткій формі. Навряд чи Ви забудете щось вказати або на емоціях використаєте не відповідну лексику або тон;
Документування всіх фактів.

Як і при підготовці до особистої зустрічі, перед написанням листа подумайте та пропишіть:

1. Чітку суму або відсоток бажаного підвищення.
2. Ваші досягнення з моменту прийому на роботу, приділяючи особливу увагу успіхам та проектам, які позитивно вплинули на роботу й дохід компанії. Не забувайте й про отримані нагороди або звання, якщо такі є.
3. Вивчіть ринок. Ви повинні чітко знати діапазон заробітної плати співробітника на вашій позиції зі схожими завданнями. Для цього можна використати спеціалізовані ресурси Payscale, Glassdoor або Salary.

Sample letter asking for a raise

Використовуючи приклади нижче, Ви зможете скласти свій лист. Тим самим правильно й результативно запитати свого керівника про заробітну плату. Якщо відправляєте звичайним листом, не забувайте вказувати адресу одержувача та відправника, а також місце та дату – за правилами оформлення офіційного ділового листа.

how-to-ask-for-a-raise

Email Template To Ask For A Raise

Не забувайте, що subject line повинна резюмувати зміст листа – Request for salary appraisal. Не бійтесь відкрито та прямо сформулювати свій запит.

How-to-negotiate-a-competitive-salary-or-a-raise

Читайте також:
ТОП-20 Фразовых Глаголов Для Работы
З А Г Р У З К А

Pin It on Pinterest